وکیل حقوقی خوب در تهران

وکیل حقوقی خوب در تهران

وکالت ، یکی از گسترده ترین شکل های کاری در دستگاه قضاست که نیازمند تخصص و تجارب بسیار است . در دستگاه قضا بسیار اهمیت دارد که بتوان به بهترین شکل داد خود را ستاند و  راه های بسیار طولانی را راحت تر و با چشمانی بازتر پیمود . وکالت یکی از شغلهای بسیار حائز اهمیت است که میتواند فرآیندهای طولانی را بسیار با آن ساده تر پیمود و هم چنین ، برای بدست آوردن حقی که از ما زایل شده نیاز به مشاوره ی یک وکیل کارکُشته داریم . در این مقاله، ما ویژگی های یک وکیل حرفه ای حقوقی در دستگاه قضایی را میشناسیم . تنها مدرک پایه یک دادگستری ، یا تحصیل در دانشگاه عالی ، یا تعدادسال های شرکت در پرونده های قضایی مهم نیست! موارد دیگری هم حائز اهمیت است که به آن ها خواهیم پرداخت .

شغل وکالت

بی شک ، یکی از پرطرفدارترین شغل ها اما درعین حال حساس ترین شغل های ممکن است . آن هم درکشوری که حقوق اسلامی و انسانی حتی در قانون اساسی حرف اول را میزند . اما میخواهیم بصورت تعریفی وکیل را بشناسیم . وکیل شخصی است که از طرف فردی مامور به پیگیری کاری میشود . در وکالت این امر با عقد وکالت ممکن است .

این وکالت میتواند در حدودی معین باشد . مانند وکالت مطلق و وکالت مقیّد . در وکالت مطلق ، ما اختیار تام برای انجام کاری ( حتی هرچیزی که به آن مربوط میشود ) به فرد میدهیم . بطور مثال ، کارهای حقوقی یک شرکت یا یک خانواده .

اما در وکالت مقید ، ما اختیار معیّن و معلومی را به وکیل میدهیم . مانند خرید و فروش یک کالای خاص . البته وکالت مقید معمولا برای بازه های محدود است . اما در موارد زیادی هم بصورت مادام العمر این امر را میبینیم .

مشاوره حقوقی آنلاین

یک وکیل حقوقی خوب در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

یک وکیل حقوقی خوب در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

استفاده وکیل  از تجارب دیگران

وکلا اکثرا این را خوب میدانند که کمک به قاضی پرونده ، میتواند هم در روشن تر شدن پرونده کمک سازد هم به حفظ شان آنها کمک کند . این وکلا ، همکاری تام را با قاضی انجام میدهند و همچنین از تجارب دیگران ( افرادی که مشابه چنین پرونده هایی را داشته ، یا از تجارب بیشتری برخوردار هستند ) ، دریغ نمیکند .

شنونده و نکته سنج بودن یک ویژگی وکیل حقوقی خوب در تهران است.

نکته سنجی یکی از مواردی است که به بسیاری از ما کمک میکند . اما در مسائل جنایی و کیفری ، این مورد حرف اول را میزند! یک وکیل حقوقی خوب در تهران ، در مقابل شما و درهنگام بررسی کم حرف ، و درهنگام جستجو و در دادگاه به یکی از پرحرف ها بدل میشود ( البته منظور از این فرد ، یعنی در هنگام جستجو دنبال شواهد بسیار و سرنخ از راه پرس و جوست و به دلیل پر بودن دستان ، در دادگاه حرف زیادی برای گفتن خواهد داشت ) . وکیل حقوقی خوب در تهران حرف های شما را به دقت گوش میکند و تحلیل میکند . وکلای تحلیلگر از هوش وحافظه بسیاری برخوردار هستند .

مناسب با شرایط سخت

یک وکیل معمولی ، پرونده ای را انتخاب میکند که میتواند آنرا پیگیری کند . اما! یک وکیل بلندپایه ، هرپرونده ای را حتی سخت هم شده به نتیجه میرساند . بشرطی که مواردی همچون پرسشگر بودن و تلاشگر بودن و … خیلی چیزها را در خود ببیند . اینگونه افراد سخت ترین پرونده ها را هم میتوانند به حاصل برسانند .

یکی از ویژگی های وکیل خوب در تهران درس محور بودن آن وکیل است

یک وکیل خوب از هرپرونده ای برای آینده ، درس میگیرد . آنها را نکته برداری میکند و حتی به دیگران می آموزد! اینگونه بهتر در ذهن خود میتواند آنها را نگاه دارد .

متعهد بودن وکیل

اینکه متعهد به پایان رساندن کار باشی ، چیزی است که هر وکیلی در تهران به آن سعی میکند پایبند باشد و کم وکیلی میبینیم که پرونده ای را نصفه کاره رها کند . اما مهمتر از آن ، متعهد به خوب انجام دادن پرونده است . اینکه از هر تلاشی برای خوب پیش رفتن پرونده و کمک به موکل خود ، دریغ نکنی هم مهم است! این افراد ، رشوه های کلان را هم رد میکنند . چون میدانند این خیانت در تعهد و امانت است . این افراد علاوه بر متعهد بودن دلسوز و قابل اعتماد هم هستند .

پاسخگو بودن وکیل

مسئولیت پذیری و پاسخگویی ، یعنی اینکه درمقابل اشتباهات و خطاهای خود مسئول باشیم . یک فرد مسئولیت پذیر برای هر ریسک یا هر اعمالی ، پاسخی روشن و قانع کننده دارد . بی گُدار به آب نمیزند و نسنجیده کاری را انجام نمیدهد . اگر هم اشتباهی مرتکب شود آنرا قبول میکند و سعی در جبران آن دارد .

قابل دسترسی بودن وکیل حقوقی خوب در تهران

قابل دسترسی بودن وکیل حقوقی خوب در تهران

یک وکیل در تهران هرلحظه و هرکجا قابل دسترس است . سعی به پیچاندن موکل خود ندارد و هرلحظه برای پاسخگویی آماده ست . همچنین در شبکه های اجتماعی حاضر است و دسترسی به او ( چه برای پیگیری پرونده چه برای واگذاری وکالت ) سخت نیست .

چندین نکات مهم در مورد وکیل حقوقی خوب در تهران :

۱ – پیش از انتخاب وکیل ، از میزان تخصص و مجرب بودن و موفق بودن او ، اطلاعات کافی را کسب کنید . این اطلاعات میتواند از پلتفرمهای مختلفی همچون وکیل تاپ باشد .

۲ – در انتخاب وکیل در تهران ، به سن و ظاهر هیچگاه نگاه نکنید . شایدآن فرد برترین وکیلی باشد که میتوانید به او اعتماد کنید .

۳ – تبلیغات و … نباید باعث تعویض نگاه شما شود . به تحقیق خود ادامه دهید . بهرحال موارد حقوقی مثل یک کاری است که دور شما حلقه زده است و سریعتر این مشکل باید به بهترین نحو حل شود .

۴ – درصورت قابل اعتماد بودن وکیل ، مسئولیت بخش هایی از پرونده را به او بسپارید .

در این مطلب چندین ویژگی برای وکیل حقوقی خوب در تهران را بیان کردیم . امیدواریم با چشمانی باز بتوانید بهترین وکیل در تهران را انتخاب کنید .

وکیل کیفری خوب در تهران

دعاوی حقوقی

بهترین وکیل

وکیل حقوقی شهرستان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.