اثبات بی گناهی در سرقت

اثبات بی گناهی در سرقت - وکیل حقوقی

اثبات بی گناهی در سرقت: بسیاری از مواقع اتفاق افتاده است که ما به چیزی متهم میشویم که واقعا آنرا انجام ندادیم . مانند سرقت و دزدی هایی که امکان دارد بصورت حتی گذری ، دامان مارا بگیرد و مارا جزو متهمین ردیف اول یا دوم این قضایا کند .

حال ، میخواهیم بدانیم اگر این اتفاق خدایی ناکرده برای ما افتاد ، چه کار میتوان کرد؟ آیا باید با شرایط کنار آمد ؟ حکمی که صادر میشود چیزی است که باید آنرا بعنوان سرنوشت پذیرفت؟

اصلا و ابدا! اما قبل از اینکه بخواهیم قدم برداریم ، ابتدا باید علاوه بر جمع مدارک و گرفتن یک وکیل خوب ، از روندهای حقوقی و کیفری این اثبات ها ، اطلاع کسب و کنیم و با چشمانی باز به جلو حرکت کنیم . نه تنها در این مقوله ، بلکه در هر روند قضایی ای باید مشاوره آنرا قبل از اقدام حتما از مراکز مجرب مربوطه دریافت کنیم .

در چه زمانی اتهام سرقت به ما نسبت داده میشود؟

ما زمانی به سرقت متهم هستیم ، که متهم به عامل بودن یا شریک بودن در آن با استفاده از شواهد مختلف میشویم . حال میتواند مواردی متفاوت باشد مانند اینکه فردی وسیله نقلیه ای را به فردی دیگر قرض میدهد و آن فرد با آن وسیله سرقتی انجام میدهد و مال در داخل خودرو جای میگذارد .

 اگر خودروی شما توسط مراکز مربوطه تحت تعقیب قرار گیرد و در اسناد به جای مانده اثری از چهره فرد خاطی ( فردی که به او قرض داده اید ) نباشد ، آنگاه شما متهم به سرقت میشوید که میتوانید با یکسری پیگیری ها و همچنین مدارک و نقض سخنان شاکی ، روند قضایی را به نفع خود تغییر دهید .

 اما در ابتدا ، باید به اساس این روندها ، و چگونگی اثبات بیگناهی آشنا شوید که یک فرد کارکشته که بیش از چندین پرونده را پیگیری کرده یا مشاوره داده است میتواند برای شما حکم یک راهنمای خوب را داشته باشد .

مشاوره حقوقی اثبات بیگناهی و سرقت

مشاوره حقوقی اثبات بی گناهی در سرقت

در این مشاوره که معمولا قبل از روند عملیات حقوقی است ( و بهتر است در اوایل روند کیفری به سر برد ) ، در این مشاوره ، جلسه ای برای تفهیم روندهای پیش رو به فرد مراجعه کننده و همچنین رفع اشکال و پاسخ سوالات با توجه به شرایط موجود در این زمینه گذاشته میشود . در این جلسه فرد مشکل خودرا با مشاور درمیان میگذارد و مشاور ( که معمولا خود وکیل یا فردی آشنا به قوانین قضایی هستند ) ، بهترین راه های موجود را پیش روی فرد گذاشته و فرد را راهنمایی میکند . همچنین در این مشاوره ، شرایط مختلف بررسی خواهد شد و براساس هرشرایط ، یک الی چند راهکار درنظر گرفته میشود .

مشاوره ها میتواند به دو صورت حضوری و تلفنی باشد و درهردوصورت مشاوره به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد . در مشاوره حضوری ، گاهی افراد خجالت میکشند و نمیتوانند مستقیما حرف خودرا بگویند یا بخاطر هر شرایطی نمیتوانند حضور پیدا کنند و عجله دارند . برای همین ، مشاوره تلفنی برای این افراد بهترین راه است . همچنین در مشاوره تلفنی ، معمولا مانند حضوری ، اکثرا نوبت گرفتن خیلی مطرح نیست و فرد سریعتر به مشاور دسترسی پیدا میکند . همچنین هزینه تلفنی کمتر است و نیازی نیس که هزینه های رفت و برگشت را بپردازید .

فرق وکیل با مشاور در اثبات بی گناهی

همانطور که گفته شد ، مشاور حقوقی میتواند فردی کارکشته در زمینه احکام قضایی و کیفری باشد و یا وکیلی باشد که توانایی مشاوره به شما را دارد یا برای این کار داوطلب شده است . البته ، مشاور شما میتواند همان وکیل شما ، در ابتدای کار هم باشد . بسیاری ، ابتدا مشاوره میگیرند و سپس که از میزان تجارب فرد آگاهی پیدا کردند و راهنمایی های مشاور را مفید و درست دیدند ، به او حق وکالت برای پیگیری روندهای کار را هم میدهند .

چه فایده ای دارد هزینه برای مشاور پرداخت کنم؟

ما حتی اگر در زمینه احکام فقهی و قضایی بصورت خودجوش فعالیت کرده باشیم ، احتمال یادگیری صددرصد آن وجود ندارد یا حتی اگر آنرا بصورت صددرصدی فراگرفته باشیم ، اما با روندها بصورت تجربی آشنایی نداریم . پس به راهنمایی های فردی نیاز داریم که هم از ما علم بیشتری داشته باشد ، هم روندها را بصورت تجربی دیده و طی کرده است .

شما وقتی مشاوره را از چنین افرادی میگیرید ، نه تنها از تجارب آنها بهره میبرید ، بلکه به شما راهنمایی هایی نسبت به شرایط موضوع گفته میشود که شاید واقعا شما را چندگام به جلوتر خواهد برد .

نتیجه

شناخت روندهای قضایی و مشاوره گرفتن از یک فرد کاملا مجرب ، در کنار یک وکیل خوب ، اسناد معتبر ، زکاوت در نقض کردن مدارک و همچنین شناخت قوانین قضایی مجازات اسلامی که قوانینی کامل و جامع است ، میتواند به شما در زمینه اثبات بیگناهی کمک کند . امیدواریم هیچ فردی بیگناه ، به دادگاه محاکمه پای نگذارد .

گروه وکلای ایران دادفر

گروه وکلای ایران دادفر با کادری از بهترین وکلای تهران این اطمینان را به شما می دهد که بهترین و با کیفیت ترین خدمات حقوقی به وسیله بهترین وکیل تهران در خصوص موضوع شما را برای شما فراهم کند. شما می توانید به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از موسسه کمک بگیرید و بهترین وکیل تهران را بیابید.

امیدواریم این مقاله برای شما موثر واقع شده باشد .

بهترین وکیل حقوقی

خریدار ظروف قدیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.