بهترین وکیل

برای اینکه بدانیم بهترین وکیل چه وکیلی است ابتدا باید بدانیم که اصلاً مفهوم وکالت چیست و از چه ارکانی تشکیل شده است ابتدایی ترین چیزی که در این موضوع به ذهن می‌رسد تعریف وکیل است. این وکیل کیست و اصول آن وکالت به چه معنی است؟ بر اساس تعریفی که از کتب حقوقی و کتب لغوی  از کلمه وکیل برداشت می شود وکیل شخصی است  که از طرف دیگری به نمایندگی انتخاب شده است تا عمل یا اعمال معینی را از طرف شخص اعطا کننده وکالت انجام دهد.

 حال اگر این موضوع را در وکالت دادگستری مورد بررسی قرار دهیم نقش وکیل بسیار پررنگ و با اهمیت جلوه می کند چرا که سرنوشت یک دعوا و نهایتاً سرنوشت یک انسان ممکن است اقدامات تصمیمات یک وکیل وابسته باشد پس یک وکیل خوب یا بهترین وکیل باید اساسی را دارا باشد که تضمین کننده بهترین مسیر در دادرسی برای شخص کننده وکالت باشد.

یکی از راه‌ها برای یافتن بهترین وکیل این است که شما خود با یک وکیل خوب آشنا بوده و سابقه  اعطای وکالت وکیل پیگیری امور حقوقی توسط او و رضایت از نتیجه حاصله را داشته باشید. این امری است که ممکن است برای هر کسی اتفاق نیافتد استخدام وکیل و اصولاً ورود به امور حقوقی و دادگستری از اموری نیست که روزمره برای هر کسی اتفاق بیفتد به احتمال زیاد شما با وکیل یا وکلای زیادی آشنایی و سابقه کار نخواهید داشت.

روش دیگر برای انتخاب بهترین وکیل و اطمینان از کیفیت خدمات حقوقی ارائه شده از طرف او این است که با یک موسسه یا گروه حقوقی معتبر تماس گرفته و از آنها برای معرفی بهترین وکیل و مناسب ترین گزینه ی وکالت برای امور حقوقی خود مشاوره و کمک بگیرید. گروه وکلای ایران دادفر این اطمینان را به شما می دهد که در کادر خود از بهترین وکلای تهران و شهرستان استفاده نموده و می تواند در این امر شما را راهنمایی کند.

بهترین وکیل

ویژگی های بهترین وکیل ها

دانش: کسی که به اخذ پروانه وکالت و مشاوره حقوقی نائل می شود بایستی حداقل مدرک کارشناسی حقوق داشته آزمون سخت ورودی کانون وکلا عبور نموده باشد که این خود مستلزم دانش و تسلط کافی به امور حقوقی و قوانین موضوعه کشور می­باشد. همچنین برای اینکه  وکیل بتواند از عنوان مشاور حقوقی در کارت خود یا تابلو خود استفاده نمایند باید حداقل ۱۵ سال به وکالت پرداخته باشد یکی از اصلی ترین  ویژگی هایی که وکیل باید آن را داشته باشد دانش کافی حقوقی است در انتخاب خود نسبت بهترین وکیل مناسب برای امور حقوقی خود حتماً دقت داشته باشید که از وکلای با دانش کمک بگیرید.

امانت داری: یکی از مهمترین ویژگی های وکیل شاید بتوان آن را مهم ترین ویژگی یک وکیل خوب نامید وصف امانت است. وکیل به عنوان کسی که سرنوشت زندگی حقوقی یا شاید زندگی مادی موکل را در اختیار دارد باید نسبت به امور او امانت دار باشد و رعایت مصلحت و منفعت او را به نماید همچنان که قانون مدنی  قوانین مربوط به وکالت به این موضوع اشاره نمودند و بیان داشتند که وکیل باید رعایت غبطه و مصلحت موکل را بنماید. این موضوعی که در ماده ۳۰ قانون وکالت مصوب سال ۱۳۱۵ به صراحت ذکر شده است: «وکیل باید اسراری را که به واسطه وكالت از طرف موکل مطلع شده و همچنین اسرار مربوط به حيثيات و شرافت و اعتبارات موکل را حفظ نماید. »

مثلاً در خصوص حفظ اسرار شخصی موکل وکیل یکی از اشخاصی است که بیشترین مسئولیت کیفری و مدنی  متوجه اوست و حتی در قوانین کیفری نیز برای افشای اسرار موکل توسط وکیل مجازات در نظر گرفته شده و این خود نشان دهنده درجه اهمیت وصف امانت در نزد وکیل است. می توان گفت وکیلی که وصف امانت را نداشته باشد نمی‌تواند به عنوان وکیل نامیده شود به اینکه بهترین وکیل لقب گیرد.

تجربه: هر چند که دانش و امانت برای یک وکیل از اوصاف اساسی به شمار می روند اما امر مهم دیگری در رابطه وکالت برای وکیل وجود دارد و آن تجربه است هرچند که یک وکیل ممکن است دارای دانش بالا وسطح علمی بسیار فوق العاده باشد هم چنین فردی بسیار امین و قابل اعتماد باشد ولی اگر به  ویژگی تجربه آراسته نباشد شاید نتواند عنوان بهترین وکیل برای شما را کسب نماید.

هر چند علم به قوانین و موضوعات حقوقی و قواعد دادگستری بسیار مهم است ولی اموری نیز هست که در طول سالیان و از رویه های دادگاه برای وکیل به دست می آید. بسیاری از مسائل حقوقی در کتب حقوقی مندرج نیست و وکیل خوب این مسائل را در جلسات دادگاه و در مواجهه با طرفین دعوا می آموزد پس اهمیت دارد که وکیل تجربه کافی نیز در مسئله ای که به او سپرده میشود داشته باشد.

ویژگی های بهترین وکیل ها

بهترین وکیل برای شما چه کسی است؟

باید به این موضوع دقت داشت به عنوان بهترین وکیل تهران بهترین وکیل ایران عنوان این نیست که آن را بتوان به یک شخص معین و مشخص اطلاق کرد. بلکه بهترین وکیل باید در تطابق با مسئله حقوقی که مطرح شده است و همچنین درهماهنگی با شخص اعطا کننده وکالت و همچنین سایر حوزه ها احوال بررسی شود.

شاید در مسئله حقوقی و برای موکلین مشخص یک وکیل با دانش و تجربه ولی نه چندان سرشناس بهترین و مناسب ترین گزینه برای انجام امور حقوقی باشد و نتیجه  بسیار رضایت بخش و موفقیت آمیز کسب کند و همچنین ممکن است برای یک پرونده خاص برای یک موکل مشخص در شرایط و اوضاع ویژه یک وکیل سرشناس نتوانند نتیجه مناسب تصمیم نماید.  پس به عنوان بهترین وکیل و مناسب ترین وکیل با توجه به مجموعه شرایط ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد و مهم این است که از بین وکلای خوب بهترین وکیل خود را انتخاب کنید.

در گروه وکلای ایران دادفر مجموعه از وکلا مشغول به همکاری هستند که همگی از وکلای خوب در زمینه های مختلف حقوقی هستند و شما از بین وکلای خوب  بهترین وکیل را مناسب و مساعد با وضعیت پرونده خود بیابید.

وکیل خوب چه ویژگی هایی باید داشته؟

شرایط و ویژگیهای وکیل خوب را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد دسته اول آن شرایطی است که قانون مدنی  برای وکیل نظر گرفته است اختصاص به وکالت در دعاوی ندارد وکیل باید اهلیت داشته باشد یعنی چه شرایط عمومی انعقاد قرارداد وکالت را داشته باشد که این شرایط در ماده ۱۹۰ قانون مدنی ذکر شده است.

به اضافه شرایط مذکور وکیل دادگستری باید شرایط اختصاصی ویژه ای هم داشته باشدکه این موضوع در ماده ۳۳ قانون آیین دادرسی مدنی اشاره شده است یعنی وکیل باید شرایط اخذ پروانه وکالت و سایر مقررات صنفی و قانونی کسب عنوان وکیل را طی نموده باشد براساس ماده مذکور فقط کسی می تواند در دادگستری به وکالت بپردازد که پروانه وکالت داشته باشد.

وظایف وکالت

پذیرفتن وکالت تعهداتی را برای وکیل به وجود می‌آورد این تعهدات به دو دسته اصلی وکیل خوب مدنی بهترین وکیل دادگستری باید آن را داشته باشند تقسیم می‌شود مقررات و تعهداتی که عمومی است در قانون مدنی ذکر شده است و تعهداتی که مختص وکیل دادگستری است در مقررات مربوط به وکالت آمده است.

حضور وکیل در جلسه دادرسی

وکیل دادگستری چون قانونا در جایگاه موکل قرار گرفته باید تمامی وظایف و اعمال و اموری را که موکل باید در زمان مقرر یا در وضعیت مقرر انجام دهد به نمایندگی از موکل به انجام برساند. از جمله این که بهترین وکیل موظف است در جلسه دادرسی حاضر شود و در جلسه دادرسی به دفاع از حقوق موکل به فعالیت بپردازد مگر این که عذر موجه و قابل پذیرفتن به موجب قانون داشته باشد.دلایل موجه که وکیل به استناد آنها می تواند در جلسه دادرسی حاضر نباشد در ماده ۴۱ قانون آیین دادرسی مدنی پیش بینی شده اند.

این عذرهای موجه عبارتند از فوت یکی از بستگان درجه اول و دوم،مبتلا شدن به بیماری که مانع از حرکت باشد،حوادث طبیعی یا غیر مترقبهاز قبیل سیل و زلزله که مانع حضور در دادگاه باشد و و اتفاقات خارج از اختیار وکیل که مانع از حضور وی در دادگاه شود.

به موجب قانون بهترین وکیل در صورتی که همزمان دو یا چند دادگاه دعوت شده باشدیعنی جلسات متعدد دادرسی داشته باشد و نتواند همزمان در همه آنها حاضر شود لازم است در دادگاهی که حضور او بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری الزامی است حاضر شود و برای سایر دادگاه ها لایحه تنظیم کرده و ارسال نماید. البته بهترین وکیل همیشه حق توکیل وکالت را برای خود در نظر می‌گیرد تا در چنین مواقعی بتواند از کمک یک وکیل خوب دیگر استفاده نمایند.

همچنین در مواردی که اقداماتی که وکیل انجام می دهد نیاز به پرداخت هزینه دارد بهترین وکیل موظف است موکل را از این هزینه ها آگاه نماید. هزینه‌هایی که بهترین وکیل موظف است به اطلاع موکل برساند هزینه های قانونی مثل هزینه دادرسی، دستمزد کارشناس و…می باشد.

بهترین وکیل در مقابل پذیرفتن وکالت به نسبت اعمال و به حجم اقدامات انجام شده در حدود قرارداد و اگر قراردادی در این باره منعقد نشده باشد در چهارچوب تعرفه قانونی مستحق دریافت حق الوکاله می باشد.

اهمال قصور و تقصیر وکیل دادگستری در انجام وظایف وکالت ممکن است تخلف انتظامی شمرده شود و تخلفات انتظامی مستوجب تعقیب انتظامی و مجازات مشخص شده در قوانین وکالت برای وکیل می باشد. به اضافه آن ممکن است و کیل به مجازات مدنی و یا مجازات کیفری نیز محکوم شود. پس بهترین وکیل، وکیلی است که از تخلفات انتظامی خودداری نموده و همواره مقررات وکالت و سایر مقررات مدنی و کیفری را در رابطه با موکل رعایت نماید.

وظایف وکالت - وکیل خوب در تهران

وظایف اخلاقی وکیل

وکالت علاوه بر اینکه یک شغل و محل درآمد برای وکیل دادگستری می باشد به عنوان ارائه یک خدمت عمومی نیز محسوب می گردد. هر چند وکیل دادگستری از انجام امور خود به دنبال کسب درآمد نیز می باشد اما هدف اولیه برای بهترین وکیل کسب درآمد نیست بلکه هدف بالاتری در پشت نهاد وکالت پنهان است و آن ارائه خدمات حقوقی و کم کم افرادی است که مشکلی در زمینه حقوقیبرایشان به وجود آمده است. در واقع کمک به شخص نیازمند در این زمینه می تواند وجدان خود رامی تواند وجدان وکیل خوب را ارضا نماید.

نهاد وکالت به عنوان مهمترین نهاد عمومی غیر دولتی وظیفه دارد از حقوق شهروندان و رعایت قانون در مقابل هرگونه زیاده‌روی و تجاوز به قانون دفاع نماید وکلا بازوی نهاد عدالت در جامعه هستند و بدون حضور و فعالیت وکلا شهروندان از حقوق خود آگاه نخواهند شد وظیفه بهترین وکیل علاوه براین که از این محل فراموش کرده و زندگی خود را می گذراند این است که تمام الزامات اخلاقی مربوط به این شغل را رعایت نموده حقوق حقوق و به احقاق حقوق شهروندان کمک کند.

اگر به دنبال مسیری مطمئن برایارتباط با بهترین وکیل در خصوص پرونده خود هستید و یا به دنبال وکیل خوب برای پیگیری امور حقوقی خود می گردید می توانید از خدمات گسترده گروه وکلای ایران دادفر استفاده نموده و از بین کادر وکلای برجسته و با دانش و تجربه این گروه یک نفر را به عنوانبهترین وکیل انتخابی خودبرگزینید.

به این موضوع دقت داشته باشید که وکالت استخدام وکیل امری نیست که در آن به صرفه جویی فکر کنید بلکه مهمترین موضوع بهره گیری از یاری مناسبترین و بهترین وکیل برای پرونده شما می­باشد.